Aces high as 142 players progress to Final Qualifying for the 150th Open – Golf News

0
38


Alwoodley (10): Robert Dinwiddie (-2), Samuel Rook (-2), Oliver White (-1), Aaron Cox (-1), David Hague (-1), Daniel Thomas (E), Ben Rhodes (E), Steve Allan (E), Nick McCarthy (E) and David Houlding (+1).

The Buckinghamshire (10): Pavan Sagoo (-5), Lewis Atkinson (-2), Tom Wilde (-2), Ryan Moody (-1), Harvey Byers (-1), Adam Wootton (-1), Andrew Pestell (-1), Patrick Blunt (-1), Nick Woof (-1) and Guy Woodman (-1).

Burhill (9): Ben Wedmaier (-4), Kumar Kami (-3), Aadam Syed (E), Adalberto Montini (E), Austin Lemieux (E), Dongwon Kim (E), Lewis Scott (E), Laurens Schulze-Doering (+1) and Kevin Hesbois (+1).

Caldy (9): Jon Beesley (-5), Timothy Ford (-4), James Newton (-4), Reece Cranfield (-3), Joshua McMahon (-3), Steven Capper (-3), Tom Froom (-3), Jack Brooks (-2) and Ben Chamberlain (-2).

County Louth (8): Sean Keeling (-7), Robert Moran (-5), Ruaidhri McGee (-4), Thomas Abom (-3), Stuart Grehan (-2), John Hickey (-2), Brendan McCarroll (-2) and Tim Rice (-2).

Fairhaven (10): Jack McPhail (-3), Adam Chapman (-2), Jasper Stubbs (-2), Alejandro Rodriguez Andreu (-2), Nick Marsh (-2), Jack Clarkson (-1), Mark Young (-1), John Wilding (E), William Whiteoak (E) and Jake Hibbert (+1).

Frilford Heath (10): Jack Floydd (-3), Michael Bullen (-3), Nathan Longley (-3), David Wicks (-3), Ronan Mullarney (-3), Brandon Meads (-2), Taylor Carter (-2), Johnny Tynan (-2), Bradley Bawden (-2) and Henry Drake (-1).

Goswick (10): David Clark (-5), Graeme Robertson (-4), James Wilson (Tyneside) (-3), Robbie Morrison (-3), Stuart Easton (-3), Joe Bryce (-3), James Harper (-3), James Wilson (Balmore) (-2), Daniel Kay (-2) and Kieran Quinn (-2).

Kedleston Park (10): Rob Harris (-4), Ryan Cornfield (-3), William Harrold (-2), James Whatley (-2), Darryn Lloyd (E), Jacob McGoldrick (E), Josh Courtney (E), Joshua Ashton (E), George Bloor (E) and Cameron Bridger (+1).

Lindrick (7): Bailey Gill (-6), George Mason (-2), Thomas Harbord (-1), Sam Robinson (-1), Oliver Sullivan (+1), George Ash (+1) and Robert Noon (+2).

Minchinhampton (9): Joe Retford (-6), Oliver Farrell (-5), Ben Robinson (-5), Nick Cunningham (-5), Rodi Vlasveld (-4), Jake Burnage (-4), Stuart McLaren (-4), Louis Boston (-4), and Harry Boyle (-3).

Moor Park (10): Tom Shadbolt (-7), George Baylis (-6), Erik Flores (-5), Nick Ward (-5), Owen Benson (-4), James Webber (-4), Nikhil Mohan (-4), Jake Ayres (-4), James Ablett (-3) and Matt Gauntlett (-3).

Northamptonshire County (10): Sam Broadhurst (-5), Jamie Abbott (-4), Freddie MacArthur (-4), Callum Farr (-2), Gary Boyd (-2), Oliver Toyer (-2) Robin Williams (-2), Ryan Evans (-1), Matty Lamb (-1) and Jevann Parmar (-1).

Panmure (10): Sandy Scott (-5), Thomas Finnegan (-4), John Paterson (-3), Bradley Neil (-3), Alan Berrington (-3), Ben Murray (-2), James Arandia (-2), John Henry (-2), Peter Whiteford (-2) and Liam Duncan (-2).

Rochester & Cobham Park (10): Jamie Wood (-3), Thomas Thurloway (-3), Bradley Chrystie (-2), Richard Wallis (-1), Ant Tarchetti (-1), Daniel Roberts (-1), Ben Quinney (-1), Connor Bell (E), Paul Nessling (E) and Danny Jones (E).



Source link

When you see us, PLAY! When you see us, PLAY!